En kaliteli sigara tütünü

En kaliteli sigara tütünü Adıyaman tütünü birinci sınıf tütündür. ondan iyisi yok şuanda

En kaliteli sigara tütünü, Çok farklı çeşitlerde bulunan tütün çeşitlerinden dolayı kaliteli sigara tütünü de farklılıklar göstermektedir. Türkiye’de genellikle tekel sarmalık işlenmiş tütün üretimi olmaktadır.

Bu iller başta İzmir tütünü, Manisa Tütünü, Tokat Tütünü, Hatay Tütünü, Batman tütünü gibi işlenerek içimi gerçekleştirilebilen tütün çeşitleridir. Fakat bunların arasında bile farklılıklar vardır.

Bu ürünlerin dışında Bitlis tütünü olarak bilinen direk kıyımı yapılarak içimi gerçekleştirilebilen tütünler vardır. Fakat üretim ve fiyat olarak normal sigara fiyatına geldiğinden dolayı genellikle rağbet görmemektedir.

Fakat Adıyaman ilinde ve ilçelerinde üretimi yapılan sulu tütün olarak bilinen hiçbir işlem olmadan içimi olabilen Adıyaman tütünü ve Çelikhan ilçesinde yetişen Çelikhan tütün ise en kaliteli sigara tütünü olarak bilinmektedir.

Adıyaman ilinde üretilen ürünlerin kalitesi de farklılıklar göstermektedir. Eğer suyu bol almış bir açık tütün ise içimi ve rengi daha güzel olup kalitesi artmaktadır.

Bundan dolayı Çelikhan ilçesindeki tütün mahsullerin içimi ve rengi daha güzel ve daha çok kalitelidir.

Kaliteli tütün fiyatları

Kaliteli tütün fiyatları ise İzmir tütünü, Manisa tütünü, tokat tütünü, Hatay tütünü ve batman tütünleri ise direk tütün işleme fabrikaları tarafından taban fiyat uygulaması ile alınmaktadır.

Bu fiyatlar ise 2017 Eylül ayı içinde güncel fiyatlar listesinde 7 TL den başlayarak 20 TL ye kadar çıkmaktadır. Fakat Bitlis tütünü ise 150 TL’den başlayarak 250 TL’ye kadar çıkmaktadır. Ürünün üretimi az olduğundan erken bitmektedir.

Fakat Adıyaman tütünü kaliteli tütün fiyatları ise genel hatları ile yine aynı tarih Eylül 2017 itibari ile sarmalık tütün fiyatları 20 TL’den başlayarak 50 TL’ye kadar çıkmaktadır. Tezgâhtan satışı yapılan sergilenen ürünler ise Anaç dediğimiz ürünler ise 40 TL’den başlayarak 80 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Kaliteli tütün nasıl anlaşılır

Diye merak eden sigara tiryakileri ise öncelikle tütünü elinize aldığınızda öncelikle koklayarak kalitesini bakabilirsiniz. Eğer farklı bir koku var ise kükürt ekşimsi, yâda rahatsız edici bir koku var ise bu ürün ilaçlı ve ek ürünler ile rengi ve içimi düzeltilmeye çalışılmış olup kaliteli tütünler arasında yer almaz. Kaliteli tütün kokusu ve rengi itibari ile kendini belli eder.

Merkez : Adıyaman-Çelikhan-Kahta
Şehir : Adıyaman
Telefon : 0 542 542 7484
facebook : https://www.facebook.com/AdiyamanTutunculuk
youtube : https://www.youtube.com/channel/UC1B_Sx_KQRhQ0LSCnTRl7ow

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir