Malatya’da ‘Çelikhan Tanıtım Günleri’

Malatya’da ‘Çelikhan Tanıtım Günleri’Çelikhan Belediyesi, Malatya’da ‘Çelikhan Tanıtım Günleri” düzenleyecek. Çelikhan’ın ”Yüzen adacıkları, tütünü, keven balı, yöresel Mehir yemeği başta olmak bir çok değeri Malatya’da tekrar tanıtılacak.

Mustafa Aloğlu’nun haberi…

Belediye Başkanı Mehmet Bora, yaptığı açıklamada, Çelikhan ilçesinin kültürünün, ekonomik döngülerinin ve sosyal yaşamının Malatya’da tanıtılacağını söyledi.

Bora, şunları kaydetti: “Çelikhan ilçemizin nüfusu 16 bin. Toplamda 50 bin civarında Çelikhanlının yaşadığı Malatya ilinde ilçemizin tanıtımını yapacağız. İlçemizin kültürünü, ekonomisini ve sosyal yaşantısı başta olmak üzere birçok konuda 3 gün boyunca tanıtacağız. Sanatçılarımız Haşim Tokdemir, Gülüstan Tokdemir ve Mahmut Çınar konserleri olacak. Çelikhan Tiyatro Grubumuz bir oyun sahneleyecek.”

Adıyaman Tütünü ve Çelikhan tütünü kalitelisi bizde bulunur

Tanıtım günlerinin 25-27 Kasım tarihleri arasında Malatya Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirileceğini duyuran Bora, ”Yüzen adacıkları, tütünü, keven balı, yöresel Mehir yemeği başta olmak üzere bölgemizde yapılan yemeklerin de tanıtılacağı günlerimize herkesi bekliyoruz” dedi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir