Tütün ile ilgili madde torba yasasından çıkarıldı

Tütün ile ilgili madde torba yasasından çıkarıldı

Tütün ile ilgili madde torba yasasından çıkarıldı, Bakan Tüfenkci toplantıda muhtarlar aracılığıyla tütün üreticilerini sevindirecek haberi de paylaştı.

Bakan Tüfenkci, tütün üreticilerinden gelen bu talepleri Maliye Bakanı Naci Ağbal’a ilettiklerini ve komisyonda bu maddelerle ilgili revizyona gidildiğini anlattı.

Tüfenkci, “Sarmalık tütün üreticilerimiz için var olan düzenleme aynen devam edecek, tasarıyla herhangi bir değişiklik yapmayacağız.

Bizim amacımız sadece terörün de finansmanında kullanılan kaçak tütünün önüne geçmek” diye konuştu.

Doğanşehir Ziraat Odası Başkanı Burhan Tanışık, tütün üreticilerinin büyük tepkisine neden olan torba yasadaki değişikliğin şuan için kaldırıldığı bilgisinin kendilerine ulaştığını söyledi.

Özellikle  Adıyaman’ın  Çelikhan ve  Malatya’nın  Doğanşehir ilçesinde yetiştirilen tütün ile ilgili hazırlanan değişikliğin torba yasa ile meclise sunulmasına üreticiler büyük tepki göstermişti.

Doğanşehir İlçesi Ziraat Odası Başkanı Burhan Tanışık,  Adıyaman’dan sonra en büyük tütün üretiminin  Doğanşehir’de olduğunu ifade ederek  Adıyaman ve  Malatya Milletvekillerinin yaptığı çalışmalar sonucunda tütün ile ilgili yasanın çıkmayacağını genel merkezlerinin kendilerine ilettiğini açıkladı.

Oda binasında basın toplantısı düzenleyen Tanışık, “Tütün üreticimizi mağdur eden torba yasası nedeniyle halkımız son derece tedirgin bir bekleyiş içerisindeydi.

Yapılan girişimlerimiz sonuç vermiş ve genel merkezimizden alınan bilgiye göre tütün ile ilgili maddenin torba yasası teklifinden çıkarıldığı bilgisi bizlere ulaşmıştır.

Doğanşehir çiftçimizin sonuna kadar yanında oluğumuzu bildiriyoruz. Tütün üreticilerimizin biraz daha sabır göstermelerini temenni ediyorum.  Doğanşehir Ziraat odası başkanlığı olarak her zaman çiftçilerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir