Tütün Komisyonu Ankara’dan Döndü

Tütün Komisyonu Ankara’dan Döndü

Tütün Komisyonu Ankara’dan Döndü, Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, Ankara’ya giden Tütün Komisyonunun döndüğünü belirterek, tütün konusuyla ilgili açıklamada bulundu.

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan,  Ankara’ya giden Tütün Komisyonunun döndüğünü belirterek, tütün konusuyla ilgili açıklamada bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan torba kanun tasarısında, sarmalık kıyılmış tütünle ilgili maddenin çıkartılması için  Adıyaman Ziraat Odası bünyesinde oluşturulan ve yereldeki bir çok STK’nın yer aldığı Tütün Komisyon  Ankara’dan döndü.

Ziraat Odası Başkanı  Mehmet Salih Şahan, komisyonun Maliye Bakanı  Naci Ağbal ile Meclis Başkanvekili  Ahmet Aydın ve milletvekillerinin birlikte görüştüğünü ve  Naci Ağbal’ın üreticilerin mağdur edilmeden bu maddeler üzerinde revize çalışmalarının başlatıldığını ifade ettiğini söyledi.

Ziraat Odası Başkanı Şahan, “İlimiz ekonomisine büyük getirisi olan sarmalık kıyılmış tütünlere torba yasasıyla getirilmek istenen kısıtlamalara ilişkin yapmış olduğumuz çalışmalar oldukça verimli geçmiştir.

Bu konuda Başbakanımız üreticilerimizin mağdur olmaması için ilgili bakanlıklara talimat vermiştir.İnşallah almış olduğumuz sözler sonucunda bu maddeler revize edilerek torba yasasından çıkartılıp, sarmalık kıyılmış tütün üretimi eskiden olduğu gibi devam edecektir. Hükümetimiz çiftçilerimize destek konusunda her zamanki hassasiyetini yine göstermiştir.

Tütün bizim milli değerimiz haline gelmiştir. Bu değerimizi kaybetmemek için çalışmalarımız bugün olduğu gibi her zaman devam edecektir. Bu sebeple bizlere hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen TBMM Başkanvekilimiz  Ahmet Aydın’a, milletvekillerimize, gerek yerelde ve gerekse  Ankara’da büyük bir duyarlılık göstererek bizleri yalnız bırakmayan tüm sivil toplum kuruluşu başkanlarına ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi. – ADIYAMAN

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir